Pomysł na majówkę

Jeśli tylko dysponujemy namiotem i jakimś środkiem lokomocji, do którego możemy załadować go wraz z członkami rodziny, nie ma co sie zastanawiać. Trzeba wrzucić parę koszulek na zmianę, szorty, jakieś jedno lepsze ubranie od wyjścia, krem z filtrem i kosmetyczkę z przyborami absolutnie nieodzownymi (paniom przypominamy, ze nie chodzi tu bynajmniej o lokówkę, czy prostownice do włosów, ale raczej mydło i szczoteczkę do zębów…). Tak przygotowani możemy wsiadać do auta, po drodze zahaczyć o stację paliwową i gnać… Gdzie? No, jak to gdzie? Jasne, ze na Mazury!

Nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce, gdzie by tak blisko siebie zgromadzone było tyle atrakcyjnych punktów do odwiedzenia. I w dodatku są to przyjemności dla każdej grupy wiekowej. Bez znaczenia jest, czy jedziemy na akcje z dzieciakami, czy wybiera sie wspólnie grupa znajomych drugiej młodości. Możliwość pływania na kajakach, żaglówkach, czy rowerach wodnych to oczywista propozycja, ale nie można zapominać, ze Polska kraina jezior to także rozlegle lasy, w których można pobuszować w poszukiwaniu jagód, jeżyn, czy grzybów. Poza tym okres pruskiej i nazistowskiej okupacji odcisnęły piętno na tej ziemi. Do dziś możemy oglądać ślady przeszłości w postaci Twierdzy Boyen będącej elementem prusackich umocnień oraz bunkry w okolicach Kętrzyna.

Co roku podczas zabaw z Polską Radiową Jedynką setki osób spotykają się w którymś z mazurskich miast, gdzie można na wesoło, ale i z pożytkiem dla ciała i ducha (zawsze na tego typu imprezach propaguje się zdrowy tryb życia i naświetla szczególnie jakiś problem zdrowotny), spędzić trochę czasu. Tego sezonu Lato Z Radiem gościło w Szczytnie, nazywanym polską południową bramą Mazur. Inna szczególnie często odwiedzana miejscowość to Giżycko (zniszczony dworzec, ale miasto przyjemne). Z niego bardzo blisko jest do Niegocina i na Dargin. Bardzo ciekawym obiektem w Giżycku jest obrotowy most na jednym z kanałów). Nie sposób go pominąć podczas zwiedzania miasta. Nie zobaczyć go, to jakby wcale nie być w Giżycku!